Polyuretanové podlahy se dostávají do popředí oblíbenosti podlahových krytin

31.08 2020

Samonivelační polyuretanové podlahy byly vytvořeny pro pokládku na veřejných místech a v průmyslových zónách, v dílnách nebo skladech, ve zdravotnických zařízeních. V poslední době se polyuretanové podlahy v obytných prostorách stále častěji vyskytují díky zvláštním vlastnostem polymerů a jejich neobvyklému vzhledu. Jejich použití je založeno na zajímavém pohybu designu a vynikajícím vzhledu této struktury, jejím použití v různých variantách interiéru, jakož i na základě fyzických vlastností, jako je pevnost a trvanlivost. Polyuretanová podlahová krytina se snadno instaluje a opravuje.

 

Údržba podlah Praha

Polyuretanové podlahy mají dlouhou životnost.

Výhody

Oblíbenost polyuretanových podlah stoupla také díky jejich výhodám.

  • Dlouhá životnost
  • Odolnost proti vysokému mechanickému zatížení
  • Snadná instalace (kromě přípravných prací, které někdy vyžadují hodně času)
  • Snadná údržba
  • Odolává změnám teploty a vlhkosti
  • Široký výběr barv a designu
  • Možnost pokládky i v místnostech se zvýšenou vlhkostí

Rozdělení polyuretanové podlahy dle vrstvy

Jednovrstvá polyuretanová podlaha je tenká vrstava, která se používá výhradně do obývacích pokojů, nebo jiných domácích místností, protože není v takovém případě tolik zatížená, jako je tomu v průmyslových halách a podobně.

Polyuretanová dvousložková samonivelační podlaha, na rozdíl od předchozího typu, má tloušťku více než 2,5 mm, vydrží jakoukoli zátěž a je odolná vůči jakýmkoli chemickým látkám. Tyto podlahy se používají v místech s velkým zatížením. Životnost je i v nejnáročnějších podmínkách více než 15 let. Charakteristickým rysem dvousložkové podlahy je to, že její tloušťka je výrazně větší než jednosložková podlaha, což ji činí mnohem silnější. Obzvláště dobré pro zvukovou izolaci a zadržování tepla.

Vlastnosti polyuretanových podlah

Polyuretanové podlahy jsou ultramoderním typem samonivelačních podlah vyrobených na bázi polymeru. Charakteristika polymerních samonivelačních polyuretanových podlah. Skládají se ze tří hlavních vrstev, z nichž každá je odpovědná za specifickou vlastnost:

  • Spodní vrstva je základem pro lití, homogenní směs s nízkou viskozitou
  • Střední dvousložková vrstva, nejsilnější, se vyznačuje vysokou elasticitou a přilnavostí
  • Vrchní vrstva má složení, které je odpovědné za odolnost vůči různým dráždivým látkám

Odborná firma

Uvažuje – li člověk o pokládce takové podlahy, je třeba si na to najmout odbornou firmu. Pokládka polyuretanové podlahy není nic pro laiky a neodborníky. Pracovníci takových firem mají své dlouholeté zkušenosti, disponují vším potřebným pro kvalitní pokládku a dobře ví, jak svou práci dělat dobře. Pokládka takové podlahy je tedy možná nejen v průmyslových halách a jiných komerčních prostorách, ale i v soukromých bytech.