Dokonalý barevný interiér mohou zajitit i malíři Praha

27.08 2020

Malování stěn v bytě je jednou z nejlevnějších možností, jak udělat z nudného bytu zase moderní bydlení. Není to nijak těžká práce, ale mnozí si na takovou práci netroufnou a raději si zvolí služby profesionálních malířů. I malíři Praha nabízejí své spolehlivé a kvalitní služby. Je třeba vědět, jakou barvou je vhodné danou místnost malovat a jaký odstín zvolit.

 

Malíři Praha

Používáme kvalitní barvy.

Základem je dobrá příprava

Před každým malováním se musejí stěny dobře připravit, aby výsledek byl co možná nejlepší. Největší chybou malíře amatéra je, zahájit práci aniž by měl vše připraveno. Praskliny, díry a stará malba se musí odstranit. K tomu třeba slouží různé nemastné tmely nebo je možné použít i sádru. Také nerovnost nebo jiné nedokonalosti strarší malby je třeba odstranit. Vhodné je natřít stěnu penetrací, která má za úkol lepší přilnavost nátěru. Důležitým faktem je také náčiní, které je k malování potřeba. Jsou to různě veliké válečky a štětce, které doplňují i teleskopické tyče pro malování těžkodostupných míst a stropů. I malíři Praha mohou pomoci s celým malováním. Doporučují také zakrytování podlahy v místnosti, aby závěrečný úklid, který bývá ve službách malířských firem, nebyl tak pracný.

Barvy hrají roli i při malování malého či velkého prostoru

Vytvoření stylového interiéru na malé ploše je skutečným uměním, protože v omezeném prostoru musíte umístit vše, co potřebujete. Útulný, krásný a moderní jednopokojový byt se nestane snem, ale realitou, pokud se vyzbrojíte radami odborníků na interiérový design. V designu je důležité dodržovat minimalistický koncept, který se projevuje nejen výběrem dekorace místnosti, ale také vztahem k životu. Vymalovat malý byt je vhodné světlými barvami, protože ty tmavé by jej ještě zmenšily. Vhodné jsou barvy jako je bílá, smetanová i pastelové odstíny modré, fialové a zelené. Naopak vizuelně zmenšit prostor lze barvami jako je červená, žlutá nebo oranžová. Malíři Praha také doporučují, že pokud chce majitel bytu vizuelně rozšířit prostor, může použít vodorovné pruhy.

Rady, jak vymalovat chodbu

Chodba je prakticky první místnost, do které vstupuje nejen majitel, ale i hosté. Měla by působit příjemný a útulným dojmem. Je to ale také místnost, která je většinou bez oken a tak by měla být vymalována především světlými barvami. Nemusí to být jen bílá, která je nepraktická. Světle modrá, zelená, žlutá, šedá, krémová, broskvová a podobně jsou také barvy, které mohou působit velmi elegantně a na chodbě dokonce stylově. Malíři Praha radí v chodbě moc neexperimentovat.

Co barvy do ložnice

Ložnice je místem dobrého spánku a odpočinku. Nehodí se sem barvy, které jsou energické a doslova hořlavé, protože spánek ruší. Barvy navíc ovlivňují náladu člověka a ten by neměl být rušen nějakýmrušivým elementem, jako je právě barva. Chladná zelenkavá, tyrkysová, modrá či fialová uklidňují, naopak teplá rudá, žlutá či oranžová probouzejí energii. Také je vhodné vymalovat severní ložnici teplými odstíny barev a tu jižní zase studenými.

Co lze říci o bílé barvě

Pokud někdo má rad neutrální barvy, tak k nim jistě patří i bílá barva. Je to královna mezi barvami, protože se dá zkombinovat se všemi ostatními barvami z palety a i ona má několik odstínů. Někomu může připadat nudně, ale jinakje to čistá barva, která vypadá dokonale, něžně až andělsky a hodí se do každého interiéru a do každého stylu.