Automatický zavlažovací systém zamezí nadbytečné práci s ručním zaléváním

26.08 2020

V letní sezóně je pro ty co mají zahradu zahradnictví na prvním místě. Práce okolo domu a zahrady je mnoho. Automatický zavlažovací systém vám dopomůže od nadbytečné práce se zaléváním. Automatický zavlažovací systém dodává vodu cíleně tam kde ji nejvíce potřeba. Vše se dá zregulovat pomocí přístrojů a technologie tento systém tvořící. Zmíněná automatizace závlah se netýká jen trávníku, nýbrž i rostlin ve skleníků i květináčů, a mnoha truhlíků třeba na verandách nebo terasách. To je důležité hlavně pro rostliny, které mají vysokou potřebu vody nebo jsou citlivé na sucho. Jako jsou rajčata, melouny či borůvky.

 

Správná zahrada

Do zavlažování se vyplatí investovat.

 

Automatická kapková závlaha dopomáhá k přesnému a rovnoměrnému zavlažování

Automatické závlahy – velmi vhodná  kapková závlaha kapající z hadice, z dírek kapkovačů, dodává jen tolik vody, kolik se do půdy vstřebává ke kořenům a nedochází tak k odpařování vody při běžném zavlažování shora. Při podzemním zavlažování jsou nulové. Existuje několik sofistikovaných systémů, v nichž může být množství kapající vody individuálně nastaveno a načasováno na určitou dobu.

Do zavlažování zahrady se vyplatí investovat

U větších zahrad se vyplatí investovat do různých zařízení nutné ke kultivaci zahrady zejména, když jsme časově vytížení nebo na dovolené a zahradě se osobně nemůžeme věnovat. Tato zařízení na elektronickém základě včetně automatických závlah jsou koordinovány. Automaticky se řídí zavlažování, ale i robotické sekačky, venkovní osvětlení lze ovládat smartphonem. Zavlažování zahrady na menších výměrách od 10 do 150 m2 je účelné postřikovači z hora. Jde zde o travní plochy a rostliny, květiny s plytkým kořenovým systémem. Lze jej aplikovati na rostliny v truhlících, které na zahradě přezimují. Rozstřikovací trysky vodu jemně dělí a dosáhnou až do několika metrů daleko. Tyto trysky jsou vhodné pro zavlažování mladých rostlin i trávy ještě s nevyvinutými kořínky.